Szerzői megjegyzés
A történet nem mentes mai világunk borzalmaitól, sem pedig ismereteitől. Természetesen unalmas lett volna pusztán a történelmi tényeket, esetleg a természettudományok csodáit bemutatni, minden kiszínezés nélkül. A fő szál azonban az emberi természet kettősségén alapszik. Már Dr. Jeckyll, vagy Mr. Hyde, sőt Mr. Stevenson sem tartotta lehetetlennek egy ember lelkének ily kettős mivoltát. A két nővér egymásnak tökéletes ellentétei, s habár jellemük fejlődik, árnyalódik, mindvégig kontrasztban egymással. Idegenek egy olyan világban, mely születésük hajnalán kezdi érezni a lázadás ízét, s dönt először a szabadságról. Vajon kinek a hibája, hogy az első lépés rögtön vérontást idéz elő? Sok feltételezés, eszmei irányzat jött már létre a megmagyarázására, de semelyik sem került közelebb a válaszhoz. A rválaszr1; pedig kulcsfontosságú ebben a lehetetlen rémmesében is, hisz mi célja valaminek, valakinek, aki nem az isteni szikrából született, hanem emberi kéz által, akár Dr. Frankenstein szörnyű lénye? A végén mindenki magának kell levonja a tanulságot abból, ami nem lehetséges.
A megíráshoz felhasználtam minden olvasmányom, kedvenc íróim elképzeléseit, illetve életem eddigi minden percét és tanulságát. Mindkét szereplő személyisége ott rejtőzik mindenkiben, így hát bennem is, mégsem állíthatom, hogy egyetértek szereplőim bármelyikével is. Jelen esetben csupán a két lehetséges, őrülten szélsőséges személyiségtípust szerettem volna részben bemutatni.
Persze a végén nem jön el a megváltó feloldozás, mégsem éreztem, hogy másképp kellene lennie. Noir a reménytelenséget, a pusztítást képviselve, sokkal inkább jelképezi a mai világképet. Talán, ha egyszer nővére visszatér, majd egy másik mesében, talán akkor eljön majd egy jobb világ. S akkor csupán egyetlen kérdés marad majd hátra: vajon melyik testvérre hasonlítunk inkább?